Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku i Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na których studiowałam dietetykę zdobywając stopień magistra dietetyki. Pracę doktorską obroniłam na Wydziale Lekarskim  Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Moja praca doktorska była ściśle powiązana z tematyką otyłości i towarzyszących jej zaburzeń metabolicznych. Jestem autorką i współautorką publikacji w takich czasopismach naukowych jak: European Review for Medical and Pharmacological Sciences, International Review of Allergology & Clinical Immunology in Family Medicine, Polski Merkuriusz Lekarski, Farmacja Współczesna i  Forum Zaburzeń Metabolicznych.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym i Specjalistycznym Zespole Opieki nad Matką i Dzieckiem. Od 2014 roku współpracuję z Medicover.

W wolnym czasie poza zgłębianiem najnowszych ciekawostek naukowych, biegam na dłuższe i krótsze dystanse i uczę się języków obcych.